{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

YATAK ODASI KATEGORİLERİ

Yatak Odası

Konforun ve rahatlığın adresi olan yatak odaları English Home ile şenleniyor! Yoğun geçen günün tüm stres ve yorgunluğunu vücut yapınıza uygun bir yatak, baş ve boyun sağlığınızı destekleyen yastık, mevsime uygun olarak seçeceğiniz yorgan, battaniye ya da pike takımı aracılığıyla atabilirsiniz. Sağlık standartları göz önünde bulundurularak üretilen yatak odası takımları rengârenk ve göz alıcı tasarımlarıyla sizlerin beğenisine sunuluyor.

Rahatlık ve ergonominin yanı sıra sezon trendleri göz önünde bulundurularak tasarlanan yatak örtüsü, battaniye, nevresim takımı ve pike çeşitleriyle yatak odalarınız renkleniyor. Pamuklu, silikon ya da visko yastıklar ile rahat bir uyku sonrasında günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Desen desen pikeler, yumuşak yapılarıyla farklılık yaratıyor. Tek kişilik, çift kişilik ve king boy nevresim takımlarından yatağınızın boyutuna uygun olanı seçebilirsiniz. Mikro fiber, pamuk, kaz tüyü, bambu yorgan çeşitlerinden size uygun ürünü seçerek uyku kalitenizi arttırabilirsiniz. Mikro fiber ürünlerin ısıyı dengeli bir şekilde yayması, yumuşak ve hafif yapısı alerjen bünyeye sahip olanlar kişiler için özel olarak üretilmiştir. English Home tarafından yatak odalarınıza ferahlık, huzur ve farklılık getirecek ürünler geniş ürün yelpazesi ile sizleri bekliyor. Seçeceğiniz yatak odası ürünleri ile hem tarzınızı yansıtabilir hem de size huzur veren bir yatak odası tasarlayabilirsiniz.

İnsan ömrünün yaklaşık üçte biri uykuda geçer ve uyanık olunan zamanlardaki verimliliği uyku kalitesi belirler. Kaliteli bir uyku için yatak odasının doğru dekore edilmesi büyük önem taşır. Mobilyalar kadar, yatak odası tekstiline de özen göstermek ve ortama huzur katan, sağlıklı ürünler tercih etmek gerekir. Koleksiyonundaki her bir ürünle kalitesini ispatlayan English Home, yatak tekstili kategorisindeki birbirinden albenili seçeneklerle göz doldurmaktadır. Ev Tekstili Ne Demek?

Eskiden tekstil ürünleri arasında ayırım yapılmaz, endüstriden giyime kadar her türlü ihtiyaç için benzer tip kumaşlar kullanılırdı. Günümüzün gelişen teknolojisi ve sağlık konusundaki bilinç sayesinde insan bedenine direkt temas eden, yaşam alanlarındaki hava kalitesini belirleyen malzemeler farklı yöntemlerle üretilip sınıflandırılır. Bu doğrultuda belirlenmiş kriterlere uygun şekilde hazırlanıp ev içi kullanım amacıyla tüketiciye sunulan tüm dokumalar ev tekstil ürünleri kategorisindedir.Yatak Odası Tekstil Ürünleri Nelerdir?Ev Tekstili Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

  • Ev tekstili seçerken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu sağlıktır. Toksik kimyasal içeren, bakteri ve mayt gibi zararlı organizmaları barındıran, alerjiye ve deride tahrişe sebep olan bir ev tekstil ürünü ne kadar albenili olursa olsun, yatak odasına sokulmamalıdır. Güvenilir firmaların kalite testlerinden geçmiş sertifikalı ürünlerini tercih etmek gerekir.
  • Alışveriş yaparken yatağınızın ölçüsünü ve karyolanızın yapısını dikkate almayı ihmal etmeyin. Seçeceğiniz yorgan, nevresim, yatak örtüsünün küçük kalması kadar büyük olması da sıkıntı yaratır. Serildiği zaman oluşturacağı bütünsel görüntü hesaplanarak tasarlanmış nevresim, örtü veya çarşaf, desenlerinin bir kısmı içe katlandığında aynı havayı yaratamayacaktır. Ayrıca karyola ve bazanın şık görüntüsünün yerlere dökülen kumaşların altında kaybolması da hoş olmayacaktır.
  • Yatak tekstili tercihlerinizde mevsimi ve bulunduğunuz iklim kuşağını da göz önünde bulundurun. Doğru ısıyı muhafaza eden, terletmeyen, üşütmeyen uyku ürünleri kesintisiz ve kaliteli bir uykunun anahtarıdır.
  • Uyku odası için renk tercihi yapılırken, odanın ışık alıp almaması belirleyicidir. Loş ve dar mekanları açık renklerle ferahlatabilirsiniz. Çok güneş alan odada kullanılacak perdelik kumaşlardan en az biri, gün ışığını tamamen kesebilecek kabiliyette olmalıdır. Karartma perdesi olarak anılan bu özel ürünlerin açık renkleri de bulunmaktadır.
  • Çocuk ve evcil hayvan bulunan, dış etkenlerden dolayı fazla toz alan evlerde, dekorasyon tercihlerinizden biraz ödün verip kolay temizlenebilir, dayanıklı kumaşlara yönelmek daha doğru olacaktır. Evdeki her eşyanın görevi insanın mutluluğuna hizmet etmek olduğuna göre, huzur kaçıracak unsurları evde bulundurmamak gerekir. Alez Nedir, Ne İşe Yarar?

Alez kelimesi çarşafın altına serilen, yazlık, kışlık, su geçirmez gibi türleri olan koruyucu pedi ifade eder. Terin ve vücut döküntülerinin yatağa geçmesini engellemesinin yanı sıra, çarşafın sürtünmesinden dolayı oluşacak yüzey deformasyonunu da önler. Kolaylıkla çıkarılıp yıkanabilir bir koruyucu olan alez, çarşaf değiştirme süresi kadar bir zamanda geri takılabilir. 

Hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun, ne kadar temiz kullanırsanız kullanın, vücutla temas eden yatağın antibakteriyel özelliğini kaybetme süresi en fazla 8 yıldır. Bu sürenin sonunda sünger ve yayın ilk günkü formunu korusa bile, sağlığınızı tehdit etmemesi için değiştirilmesi gerekir. Alez kullanımı yatak kullanım süresini 15- 20 yıla kadar uzatarak maliyetinden çok daha fazla ekonomik fayda sağlar.Yatak Odası Tekstilinde Standart Ölçüler Nelerdir? 

  • Bebek yataklarında en çok kullanılan ölçü 70x130 cm olup, çocukluk döneminde 90x190, 90x200, 100x200 gibi ebatlara geçmek gerekir. 120x200 cm tek kişilik yatak ebadıdır fakat çok yer kapladığı için fazla tercih edilmez.
  • Çift kişilik modellerde önceki yıllarda 140x190 en çok tercih edilen ölçüyken, son zamanlarda 150x200 ve 160x200 ebatlarına geçilmiştir. Bu iki ölçüdeki yatakların satışlarının fazla olması nedeniyle uygun çarşaf, yatak örtüsü ve alez bulmak çok kolaydır. 200 cm ene ve boya sahip "battal" olarak da adlandırılan yataklar için tamamlayıcı ürün seçeneği ise biraz sınırlıdır.
  • Dairesel yataklar minimum 2 metre çapında olurlar ve uygun çarşaf ve nevresim bulmak oldukça zordur. Alacağınız ürünün eni ve boyu yatağın çapından en az 35-40 santim daha büyük olmalı, ayrıca dört köşenin yatağın altına katlanacağını göz önünde bulundurarak, örtünün tüm yüzeyini kaplayan köşeli desenlerden kaçınılmalıdır. 
  • Lastikli çarşaf kolay giydirilebildiği ve dağılmadan kalabildiği için kullanıcı dostu bir üründür. Ölçüler tuttuğu sürece yatakla mükemmel uyum sağlar. Bunun yanı sıra lastikli çarşaf seçerken, yatağın eni ve boyu kadar kalınlığını da dikkate almak gerekir. Lastik çarşaf dar gelirse yerinden fırlar ya da yatağı köşelerinden gererek deforme eder.
  • Ölçü birimi olarak santim yerine inç kullanan Amerika, İngiltere gibi ülkelerde üretilen yatak tekstili ürünleri, metrik standartlardan 1-2 santim kadar farklılık gösterir. Örtülerde pek sıkıntı yaratmayan bu durum, yatağın karyolaya tam oturması söz konusu olduğunda problem olabilir.

English Home tekstil ürünlerini gördüğünüzde yaşadığınız coşku, dokunduğunuzda hissettiğiniz haz, elit bir tasarım anlayışının ve kaliteli üretim politikasının sonucudur. Evinizin her köşesini bu zarafetle bezemek için, alışverişinizi tamamlamadan önce diğer kategorilerdeki zengin ürün yelpazesine göz atarak, beğendiğiniz parçaları sepetinize ekleyebilirsiniz. 

FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.