"

Erkek Pijama Takımı

"

Ev giyiminin vazgeçilmez parçaları arasında eşofman ve pijamalar bulunur. Her ne kadar pijama ve eşofmanlar farklı ürünler olsa da birçok kez karıştırılabilir. Görünüşleri birbirlerini andırsa da iki ürünün kumaşları, amaçları, kullanımları bambaşkadır. Tasarımları arasında fark olduğu dikkatle bakıldığında rahatlıkla görülebilir.

Pijama Nedir?

Uyku sırasında rahat edilmesi için tasarlanan kıyafetlerdir. Tek olarak veya takım halinde sunulabilir. Bol ve salaş kesimleri bulunan ev kıyafetleri, gece kaliteli uykuya erişmek için kullanıcılara yardımcı olur. Daha dinç uyanmak için iyi bir gece uykusu şarttır. Ürünler bu nedende rahat olmalıdır. Her yaştan yetişkin ve çocuk için farklı uyku giysisi çeşitleri bulunur.

Eşofman ve Pijama Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • Eşofmanlar spor esnasında ve günlük yaşamda kullanılabilir. Markete giderken, hafta sonu keyif yaparken, evde televizyon izlerken eşofmanlarla vakit geçirilebilir. Ancak pijamalar uyku giysisidir. Eşofmanlar kadar fonksiyonel değildir. Yalnızca yatakta giyilmek üzere tasarlanmıştır. En fazla ev içinde kahvaltı sırasında kişilerin üstünde olabilir, ancak bu da sağlıklı bir yaşam için tavsiye edilmez. Yatağa girerken giyilmesi ve uyanıldığında çıkarılması önerilir.
  • Eşofmanlar spor esnasında ter atmanız için tasarlanabilir, bu tip ürünler daha yüksek naylon içerir. Pijamalar ise genellikle keten, pamuklu kumaş veya penye gibi hava geçirgenliği olan doğal kumaşlardan üretilir. Saten ve ipek tasarımlar da mevcuttur, onlar günlük giyim yerine özel gecelerde tercih edilir.
  • Eşofmanlar genellikle düz tasarımlıdır, yanında tek bir çizgi, markasının logosunu bulundurabilir. Pijamalar ise çizgi baskılar, geometrik desenler gibi farklı süslemelerle tamamlanabilir.
  • Her iki modelin de belinde lastik bulunabilir, ancak eşofmanlarda fermuar gibi eklentilere de rastlayabilirsiniz. Eşofmanlarda cep olmazsa olmazdır ancak uyku giysilerinde çoğunlukla cepsiz tasarımlar görülebilir.

Erkek Pijama Modelleri

Erkek pijama modelleri tekli veya takım ürünlerden oluşabilir. Çeyizlerde yer alacak takımlar özel tasarlanır ve genellikle set halinde sunulur. Genç erkekler daha sportif modelleri tercih ederken, yaşı daha büyük olan beyler için daha klasik tasarımlar mevcuttur. Bazı markalar baba - oğul ürünleri de sunar. Bu tip çeşitlerde hem yetişkin hem de çocuk için bir örnek takımlar yer alır. Ürünlerde hem V yaka hem de yuvarlak yaka kullanılır. Pijamalar gece uykusu için tasarlandığından dolayı üzerinde çıtçıt veya fermuar yer almaz. Zaman zaman yakada küçük dekoratif düğmeler görülebilir. Erkek pijama takımı genellikle uzun veya kısa kolludur. Kolsuz tasarımlara, erkek modellerinde rastlanmaz. Alt parçalarda şort, uzun veya bermuda kesimler bulunabilir. Pamuk, keten, penye gibi kumaşlar sıklıkla kullanılır.

Erkek Pijama Takımı Modelleri

Erkek pijama modelleri genellikle iki parçadan oluşur. Üst parça yatarken giyilebilecek bir tişörtü andırır. Genellikle ince kumaşlardan tasarlanan takımların alt parçaları şort, kapri veya uzun pantolon görünümündedir. Pijamalarda renkli baskılar, desenler bulunabilir. Erkekler için tasarlanan modellerde ekose desenler, çizgili baskılar sıkça yer alır. İkili takımlarda genellikle bir parça desenli, diğeri sade olur.

Genç Erkek Pijama Takımları

Genç erkekler için tasarlanan erkek pijama çeşitleri üzerinde slogan, logo bulundurabilir. Olgun erkekler için "baba pijaması" olarak anılan desenli tasarımlar daha çok tercih edilirken, gençler için hazırlanan modellerde daha slim kesimler ve sade tasarımlar göze çarpar. Üst parçaların göğüs bölümünde dekoratif cep bulunabilir. Alt parçalarda da tasarıma göre cep yer alabilir.

Çeyizlik Damat Pijama Takımları

Çeyizlik erkek pijama takımı set halinde sunulur. Bohçalarda muhakkak yer alan setlerin içinde iç çamaşırı takımı, pijama takımı ve sabahlık bulunur. Ürünler, günlük kullanılacak takımlardan daha şık görünür. Saten, ipek gibi kumaşlar setlerde kullanılır. Tam teşekküllü bir sette hem uzun pantolon modeli uyku giysileri hem de şort bulunan yazlık ve kışlık çeşitler yer alır.

Erkek Pijama Takımı Kumaşı Nasıl Olmalı?

  • Kumaşların uyku esnasında rahatlık sağlaması önemlidir. Kumaş karışımlarına, kumaşın nem geçirgenliğine, hava transferi özelliğine iyice bakılmalıdır.
  • Rahatlık ilk planda olsa dahi şıklık da öncelenmeli ve seçimlerde estetik gözetilmelidir.
  • Yıkayınca çekmeyen kumaşta olması tavsiye edilir.
  • Ürünleri seçerken hareketleri kısıtlamayacak kadar bol kesimli olması önemlidir.
  • Kışlık modellerde sıcak tutma, yazlık ürünlerde ise serin hissettirme özellikleri aranmalıdır.

Pijama Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ürünlerin uyandıktan sonra çıkarılması ve evde günlük kıyafet veya eşofman kullanılması önemlidir. Yatak ve uyku hijyeni açısından uyku esnasında giyilen kıyafetin yatak dışında kullanılmaması önem taşır. Kişinin güne daha dinç başlaması için de yatak kıyafetlerini çıkarması uzmanlarca önerilir. Ürünleri kullanırken temizliğine ve bakımına da özen gösterilmeli, sık sık değiştirilmelidir.

Pijamaların Temizliği ve Bakımı

Uyku kıyafetlerinin birkaç günde bir değiştirilmesi tavsiye edilir. Ürünler yıkama talimatlarına uygun şekilde çamaşır makinesinde veya elde temizlenebilir. Yıkama esnasında ürünün rengine ve kumaşına uygun bir deterjan ve yumuşatıcı kullanılabilir. Bazı modeller ütüye uygun değildir, onların asılarak kurutulması daha az kırışık görünmeleri için önem taşır. Ütüye uygun olan ürünler, ütülenerek yeniden kullanıma hazır hale getirilebilir. Hassas kumaşlardan yapılan tasarımların çok sıcak suda yıkanması çekmesine neden olabileceği için, yıkama talimatlarının gözden geçirilmesi tavsiyeler arasında yer alır.

Erkek pijama takımı fiyatları ürünlerin kumaşlarına, kesim detaylarına, boyutlarına ve özelliklerine göre değişir. Kalın kışlık erkek pijama fiyatları, yazlık ürünlerden genellikle daha yüksek fiyatlıdır. Tasarımları karşılaştırırken ürün özelliklerini dikkatle incelemeli ve ardından fiyatı göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyaçlarınıza ve zevkinize en uygun modelleri English Home'un geniş ev giyim koleksiyonunda bulabilirsiniz. Kadın pijama, çorap, terlik, sabahlık gibi ürünler English Home giyim koleksiyonunun diğer parçalarıdır. Ailenizin giyim ihtiyaçları için kolaylıkla sipariş oluşturabilir, şort eşofman, şal veya terlik gibi gereksinimlerinizi rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR