{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
{ "actionField" : { "list": "yorganyun-yorgan" }, "product": { "position": "1", "sku": "000000010007459002", "category": "Çift Kişilik Yorgan", "name": "Layna Yıkanabilir Yün Çift Kişilik Yorgan 195X215 Cm Beyaz", "product_id": "10007459", "price": "959.99", "brand": "EnglishHome", "variant": "Z00047", "dimension11": " | ", "dimension13": "", "dimension14": "10007459.", "dimension15": "000000010007459002", "dimension16": "2399.99", "dimension17": "indirimli", "dimension18": "", "dimension30": "3703" } }
{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "10007459", "position": 1, "sku": "10007459002", "real_sku": "000000010007459002", "category": "Çift Kişilik Yorgan", "name": "Layna Yıkanabilir Yün Çift Kişilik Yorgan 195X215 Cm Beyaz", "retail_price": "2399.99", "sale_price": "959.99", "quantity": 1, "variant": "Z00047", "brand": "EnglishHome", "dimension11": "", "dimension13": " | ", "dimension14": "10007459", "dimension15": "000000010007459002", "dimension16": "2399.99", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "Z01236", "dimension30": "3703", "dimension31": "" } ] } } }

Yün Yorgan Modelleri

Yorgan dört mevsim kullanabileceğiniz, sağlıklı bir uyku için olmazsa olmaz ev tekstili ürünlerinin başında gelmektedir. Sıcak yaz gecelerinden soğuk kış akşamlarına kadar her mevsimde yorgan çeşitleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Tercihlerinizi yaparken keyifli ve konforlu bir uyku deneyimi sunan ürünleri seçtiğinizden emin olmalısınız. En çok tercih edilen yorgan modelleri aşağıdaki gibidir.

●  Pamuklu yorgan: Pamuklu yorganlar kaliteli bir uyku için en çok tercih edilen modeller arasındadır. Organik pamuk dokusu ile nefes aldıran bir kumaşa sahiptir ve ideal sıcaklıkta uyumanızı sağlar. Uyku esnasında terlemenizi engeller.

●  Kaz tüyü yorgan: Oldukça hafif olan kaz tüyü yorganlar konforlu bir uyku deneyimi yaşamak isteyenlerin ilk tercihidir.

●  Microfiber yorgan: Oldukça dayanıklı olan ve hava alan dokusu ile nemi hapseden mikrofiber yorganlar yaz mevsimlerine uygun ve uzun ömürlüdür. Özellikle antialerjik yapısı sebebiyle çocuk ve bebek odalarında tercih edilmektedir.

●  Bambu yorgan: Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen modellerin başında bambu yorganlar gelmektedir. Bambu yorganlar birçok yorgana göre oldukça hafiftir. Nefes alan dokusu sayesinde terletmez özellikle sıcak yaz aylarında serinlik hissi vererek uyku kalitenizi artırır.

●  Yün yorgan: Çok uzun yıllardır hayatlarımızda olan yün yorgan büyük büyük anneanne ve babaannelerimizin çeyizlerinden günümüze kadar sevilerek kullanılmaktadır. Soğuk kış aylarında hiç tereddüt etmeden kullanabileceğiniz  yün yorgan modelleri diğer yorgan çeşitlerine göre daha ağırdır. İçerisindeki yün yapısı sayesinde vücut ısısını koruyarak üşümenizi engellemektedir.

 

Yün Yorgan Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Yorgan seçmek zannedildiği kadar zor değildir. İlk olarak yapmanız gereken yatağınızın boyutuna ve kişi kapasitesine uygun olan yorgan ölçüsünü belirlemektir. Bu sebeple yatağınızda nasıl durmasını istediğinize karar vermelisiniz. Tek kişilik yorgan modelleri çocuk odaları misafir odaları için oldukça uygundur. Çift kişilik yorgan ise iki kişinin ihtiyacını rahat bir şekilde karşılayacak ölçülerdedir. Eğer yatağınızın boyu çift kişilik ölçülerden daha büyük ise king size yorgan seçmeniz daha uygun olacaktır.

Bir sonraki adımda ise yorganınızın  kullanım amacını belirlemelisiniz. Örneğin sıcak yaz günlerinde kullanmayı düşünüyorsanız ince yün yorgan soğuk kış günlerinde kullanmayı düşünüyorsanız kalın yün yorgan modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Yün yorgan almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri doğal yün yorgan olmasıdır. Bunun sebebi doğal yün kullanılmayan ürünlerin sağlığınıza zararı olabileceğidir. Aldığınız ürünün mutlaka içeriğini kontol etmeli ve hangi malzemeden üretildiğine içerisindeki dolgu maddelerine hakim olmalısınız.

Seçeceğiniz yorganın dış kumaşı önemli bir detaydır. Sizi rahatsız edecek sert bir kumaş olmamasına dikkat ediniz. Yorgan seçiminde güvendiğiniz bir markayı tercih etmelisiniz. Günümüzde hazır yün yorgan satışı yapan pek çok marka bulunmaktadır. Ürünü almadan önce yün yorgan kullananlardan yün yorgan yorumları ve deneyimlerini öğrenebilirsiniz.


Yün Yorgan Sıcak Tutar Mı ?

Yün yorgan almadan önce kullanıcıların birçoğu acaba sıcak tutar algısı taşımaktadır. Bu algı oldukça yaygındır. Saf yün yorgan sizi diğer yorgan türlerine oranla daha sıcak tutacaktır. Aldığınız ürünün kaliteli yün yorgan olmasına dikkat etmelisiniz. Suni bir şekilde olanlar genellikle aynı etkiyi vermeyecektir. Kaliteli yün yorgan özellikleri ve yün yorgan faydaları şu şekilde listelendirilebilir;

●  Saf yünden üretilmektedirler.

●  Isıyı eşit dağıtırlar.

●  Sıcak tutarlar.

●  Terlemeye neden olmazlar.

●  Diğer yorgan türlerine göre ağır bir yapıya sahiptirler.

●  Uzun kullanım ömrü sunarlar.

●  Üretimlerinde zararlı kimyasallar kullanılmaz.

Yün yorgan faydaları oldukça fazladır. Yün yorgan modelleri hem kaliteli uyku deneyimi sunar hem de sağlığınızı korur. Siz de dilediğiniz English Home modeli arasından güvenle tercih yapabilirsiniz.

 

Yün Yorgan ve Pamuklu Yorgan Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Vücut ısısını korumak ve uykunuzu dört mevsim ideal hale getirmek için tasarlanan yün yorganlar uzun yıllardır tercih edilmektedir. Pamuklu yorganlara kıyasla daha ağırdır. Bu sebeple soğuğa karşı  koruyucu bir bariyer görevi görmektedir. Buna ek olarak içerisindeki doğal malzemeler tıpkı pamuklu yorganda olduğu gibi çevreye ve doğaya zarar vermeyecek şekildedir.

 

Yün Yorgan Nasıl Temizlenir ?

Yorganları temizlemek her zaman zorlu bir süreç gibi görülür. Yorgan modellerinin boyutu ve suyu emince ağırlaşmaları bu aşamayı daha da zorlaştırır. Eğer aynı sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek yün yorganınızı daha kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz;

●  Elde Yıkama:

Çamaşır makineniz yoksa veya yorganınız içerisine sığmıyorsa elde yıkamayı tercih edebilirsiniz.  Öncelikle elde yıkamaya uygun deterjan tercih etmelisiniz. Yanlış deterjan seçimi yaparsanız yorganda oluşan kimyasallar uyku esnasında cildinize zarar verebilir.

Yıkamaya başlamadan önce bir alan oluşturmalısınız. Yıkayacağınız tek kişilik yün yorgan veya  çift kişilik yün yorgan boyutları birbirinden farklı olacağı için alanı boyuta göre ayarlamalısınız. Evinizde küvet var ise bu oldukça yararlı olacaktır. İçerisini bir miktar ılık su ile doldurduktan sonra yorganınızı içerisine koymalı ve bir saat bekletmelisiniz. Böylelikle su tüm yorgana işleyecektir.

Yün yorganınızın tamamen yumuşadığından emin olduktan sonra deterjan kullanmaya geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur deterjanı veya kullandığınız ürünleri yorgana doğrudan temas ettirmemektir. Bu sebeple kimyasalı mutlaka seyrelterek kullanmalısınız.

Deterjan ile buluşan yorganınızı hemen durulamadan mutlaka suda bekletmelisiniz. 6-8 saat arası bekletme işleminde yorganınız tüm kirini suya salacaktır. Bir sonraki aşamada yorganı sererek yıkama işlemi vardır. Banyo balkon gibi alanlar oldukça uygundur. Yorganınızı zemine sermeli ve yumuşak bir süngerle dairesel hareketler uygulayarak yıkamalısınız. Bol köpük ve su kullanarak yıkayacağınız yorganınızda kesinlikle halı yıkamada kullanılan fırçalar kullanmamalısınız.

Bir sonraki aşama ise durulama aşamasıdır. Bol su ile en az iki kere durulama yapmalısınız. Ürününüzü durularken mutlaka kenarlarından katlayarak tüm yüzeylerinin yıkandığından emin olmalısınız. Kurutma aşamasında ise kesinlikle doğrudan güneş görecek bir alana asmamalısınız. Güneş görmeyen hava alan bir yerde kuruduğundan emin olana kadar beklemelisiniz.

●  Makinede Yıkama:

Günümüzde kolaylık ve zaman açısından çoğunlukla yıkama işlemi çamaşır makinesinde tercih edilir. Ürününüzü aldığınızda etiketini ve kullanım talimatında yer alan  yün yorgan özellikleri kısmını dikkatlice okumalı ve makinede yıkanabilir yün yorgan olup olmadığından emin olmalısınız. Makinede yıkama işleminde sırasıyla şu adımları takip etmelisiniz.

Makinede yıkamaya uygun doğru deterjan tercihini yaptığınızdan emin olmalısınız. Yıkama işleminde ağartıcı kullanmamalısınız. Makinenizin kaç kilogram kapasitesi olduğuna emin olmalısınız. Genellikle tek kişilik yün yorgan makineye kolay sığabilirken çift kişilik yün yorgan daha zor sığmaktadır. Bu sebeple makinenize sığmaz ise zorla sıkıştırmaya kalkmamalısıız.

Makinenize yorganınızı yerleştirdikten sonra  30 derecede yıkama ayarını seçmelisiniz. Daha yüksek bir sıcaklık ürününüzün hasar görmesine neden olabilir. Yıkama işleminin ardından makinanız durulama işlemine geçecektir. İçeriğinde yün olduğu için kimyasallardan tam olarak arınması mümkün olmayacaktır. Bu sebeple durulamayı iki kere yapmalısınız.

Durulama işleminden sonra kurutma makinesi tercih edeceksiniz yünlü ayarda çalıştırmalısınız. İpe asıp kurutacaksanız astığınız yerin güneş görmemesine dikkat ediniz.


Yün Yorgan Ölçüleri Nelerdir?

Yün yorganlar genellikle  tek kişilik ve çift kişilik yün yorgan olarak satılmaktadır. Daha ayrıntılı olarak incelediğimizde  seçtiğiniz  yorgan tek kişilik ise 155x215 cm ölçüsünde olacaktır. Çift kişilik ölçüler 195x215 cm, 215x235 cm iken, king size ölçüsü 255x215 cm olmaktadır. Yatakta çok hareket eden biriyseniz yatağınız küçük olsa dahi boyut olarak büyük bir yorgan tercih edebilirsiniz.

 


Yün Yorgan Fiyatları Ne Kadar ?

Hayal ettiğiniz yumuşacık ve sıcak tutan yün yorganın; çift kişilik, tek kişilik ve king size modellerine English Home ile ulaşmak oldukça kolay! En uygun yün yorgan fiyatları ve birbirinden şık tasarımlar için tek yapmanız gereken English Home ürünlerini incelemek. Yün yorgan fiyatları yorganların malzemelerine ve boyutlarına göre farklılaşıyor. Böylelikle her bütçeye uygun modellere kolaylıkla ulaşabilmek mümkün oluyor. English Home güvencesiyle hayal ettiğiniz ev tekstili ürünleri bir tık uzağınızda! Yün yorgan satın al seçeneklerini kolaylıkla inceleyebilmeniz mümkün.

 

 
 

FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.