1
₺1.559,99 KDV Dahil
₺3.119,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺1.499,99 KDV Dahil
₺2.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
İndirim %50
0.50
₺1.249,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺1.499,99 KDV Dahil
₺2.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
İndirim %50
0.50
₺649,99 KDV Dahil
₺3.589,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺3.329,99 KDV Dahil
%61 İndirim
%61İndirim
Yeni Ürün
İndirim %20
0.80
₺1.299,99 KDV Dahil
₺3.329,99 KDV Dahil

Yatak Örtüsü Takımı

Yatak Örtüsü Modelleri

Günün yorgunluğunu attığımız ve atmosferiyle güne iyi başlamamızı sağlayan yatak odalarının konforu kadar dekorasyonu ve şıklığı da oldukça önemlidir. Yatak odasına, yatağın üstüne serilerek ortama bambaşka bir hava ve canlılık katan yatak örtüleri, yatak odasında düzeni sağlamak için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Kırışık bir yorgan görünümü yerine derli toplu görünmeyi sağlayacak olan örtüler ile, çat kapı gelen misafirlerinize dahi mahcup olmazsınız. Yatak örtüleri, ebatlarına, iplik türlerine, materyal bileşimlerine, kumaşlarının cinsine, kalınlıklarına, renklerine ve desenlerine göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle yatağınız için güzel, kullanışlı ve uzun ömürlü bir örtü seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Bunun yanı sıra yatak örtülerinin özelliklerini ve yapılarını da iyice inceleyerek size en uygun olanlarına karar verebilirsiniz. Yatak örtüsü seçimi yaparken özellikle dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detay da bulunur. Bütün bu noktaları göz önünde bulundurarak yatak odanız için en ideal ürüne kolayca ulaşabilirsiniz. Elbette ürün seçimi yaparken yatak örtüsünü kullanacak kişilerin kullanım alışkanlıklarına da dikkat etmelisiniz. Özellikle çocuk odaları için seçim yapıyorsanız, kolay yıkanabilen ve en sağlıklı kumaşlarla üretilmiş ürünleri tercih etmenizde yarar var.

 

Yatak Örtüsü Ne İşe Yarar?

Evin dekorasyonuna en özen gösterilmesi gereken odalarından bir tanesi de yatak odasıdır. Her ne kadar aile bireylerinin kullandığı bir oda olsa da özellikle eve misafir geldiğinde yatak odasında odayı ve yatağı çok daha şık gösterecek tekstil ürünleri kullanmak gerekir. Bu ürünlerin başında da yatak örtüsü gelir. Yatağın çok daha şık ve havalı görünmesini ve sağlayan bu tekstil ürününü mutlaka yatakla uyumlu şekilde seçmek gerekir. Yatak örtüsü yatağın üzerindeki diğer tekstil ürünlerine eşlik eder. Sıcak yaz günlerinde pikeler ile birlikte, soğuk kış günlerinde ise yorganlarla birlikte kullanılır. Geleneksel tarzda döşenmiş evlerde dekorasyona büyük bir özen göstermeyen yatak odalarında yatak örtüleri tozu engellemek ve nevresim takımının çabuk kirlenmesini önlemek için tercih edilir. Ancak modern dizayn edilmiş ve dekorasyonun ön planda tutulduğu odalarda yatak örtülerinin amacı şıklığı tamamlamaktır. Bu nedenle yatak odanızı düzenlerken ve farklı dekoratif eşyalar satın alırken bu ürünü de mutlaka alışveriş listenize eklemelisiniz.

 

Yatak Örtüsü Takımı İçinde Neler Bulunur?

Yatak örtüleri tekli ya da takım şeklinde satılabilir. Tek başına satılanların içinde yalnızca tek bir tek kişilik yatak örtüsü ya da çift kişilik yatak örtüsü bulunur. Yatak örtüsü takımı olarak satılanlarda ise eğer ebat çift kişilikse bir adet yatak örtüsü ve iki adet yastık kılıfı bulunur. Yatak örtüsü takımı modelleri içerisinde çarşaf ya da nevresim gibi ürünler yer almaz. Ancak elbette bazı setlerde nevresim takımı ile beraber yatak örtüsü ve buna uygun yastık kılıfları da bulunabilir. Yatak örtüsü takımı fiyatları da ürünün kumaşına, desenine ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Örneğin, çok eski zamanlardan beri şıklığın simgesi olarak saten yatak örtüsü takımı, kalitesi ve asaleti nedeniyle daha yüksek fiyatlara satılabilir. 

 

Yatak Örtüsü Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Yatakların vazgeçilmezi olan bu tekstil ürünlerinin, mutlaka yataktan sarkacak büyüklükte seçilmesi gerekir. Dolayısıyla nevresim takımı ölçülerinden biraz daha büyük bir takım tercihi edilmelidir. 
  • Desen ve renk seçimi yaparken de odanın genel dekorasyonuyla uyum sağlamasına özen göstermek gerekir. Yatak odanızda genel olarak sade bir dekorasyon tercih ettiyseniz, gösterişli ürünlerden kaçınmalısınız. Buna karşılık yatağınızdaki mobilyalar ve yatak başlığınız açık renkte ise koyu renkte bir yatak örtüsünü, koyu renkte ise de açık renkte bir yatak örtüsünü tercih etmelisiniz.
  • Hangi ürünü seçerseniz seçin, örtünün etek bölümünün kesinlikle yere değmemesi gerekir. Bu yüzden yatağınızın tamamını iyi şekilde ölçmeli ve ürün seçimi yaparken ölçüleri tekrar tekrar hesaplamalısınız.
  • Eğer yatak odanızda genel renk olarak bej ya da beyaz tercih ettiyseniz, örtü olarak çok renkli modellere ve desenlere gönül rahatlığıyla yönelebilirsiniz. Bu, yatak odanızın olduğundan çok daha şık görünmesine yardımcı olacaktır. Zıt renklerin çarpıcı bir görünüm oluşturduğunu unutmamalısınız.
  • Rengi, tasarımı, kumaşı ve deseni dışında yatak örtüsünün temizlik açısından da kolaylık sağlaması önemli bir detaydır. Bu yüzden çamaşır makinesinde rahatça yıkanabilen modellere yönelebilirsiniz. 
  • Kumaş seçimi yaparken uzun ömürlü bir kullanım sağlayacak dayanıklı kumaş çeşitlerine yönelmenizde yarar vardır.
  • Yatağınızın ve örtünün düzenli görünmesinde direkt olarak etkili olan faktör kumaştır. Saten kumaşlar her ne kadar çok şık görünüyor olsalar da, kaygan bir yapıya sahip oldukları için yatağın çok hızlı bir şekilde kırışmasına neden olabilirler. Bu yüzden özellikle yatak topluyken, yatağın üstünde çok vakit geçiren kişiler için ya da çocuklu aileler için saten ürünler çok fazla tavsiye edilmez. Ancak elbette özellikle yeni evlenen kişilerin evlerinde şık bir ürün olarak en az bir adet saten yatak örtüsü takımı bulunur. Yine de yatak örtünüzü seçerken kullanım alışkanlıklarınızı da göz önünde bulundurmalısınız.

Siz de en fazla vakit geçirdiğiniz alanlardan olan yatak odanızın daima düzenli, şık ve konforlu görünmesini istiyorsanız, yatak odanızın dekorasyonuna ve mobilyalarınızın rengine uygun bir yatak örtüsü takımı tercih edebilirsiniz. English Home’un birbirinden kaliteli, şık ve farklı ürünleri arasında kolayca seçim yapabilir, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve zevkinize en uygun olan ürüne hızla sahip olabilirsiniz. Yatağınıza sereceğiniz örtüyü belirli aralıklarla değiştirerek yatak odanızda kolayca bambaşka bir atmosfer yaratabilirsiniz. Yatak örtüsünün yanı sıra English Home’un geniş ürün yelpazesi içinde yatak odanız için birbirinden şık nevresim takımı, çarşaf, yastık kılıfı, battaniye, pike takımı, alez ve yorgan da bulabilir, yatak odanızın ihtiyaçlarını en kaliteli ürünlerle tamamlayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR