{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Biblo

52 ürün gösteriliyor
FİLTRELE
39,99
*Her 150 TL'ye 30 TL İndirim!
49,99
*Her 150 TL'ye 30 TL İndirim!
39,99
*Her 150 TL'ye 30 TL İndirim!
49,99
*Her 150 TL'ye 30 TL İndirim!
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
52 üründen 48 ürün gösteriliyor

Biblo

Ev dekorasyonu denilince akla pek çok detay gelir. Genellikle mobilya, saksı, tablo, çerçeveler, ayna ve aydınlatma gibi detaylar yapbozun büyük parçaları olsa da aslında yaşam alanlarında minimal olan ama vurucu etkiyi sağlayan biblolardır. Dekoratif parçaların en güçlülerinden biri olan bu figürler, yaşam alanlarında ya da ofis ortamında benzersiz bir ambiyans yaratma konusunda usta oyunculardandır. Özellikle tablo ve ayna sevmiyorsanız ya da duvar yapısında hasara neden olacak çivileri istemiyorsanız, her biri farklı bir hava katan biblo modelleri ile karşı konulamaz bir atmosfer yaratabilirsiniz.


Biblo Ne Demek?

Farklı materyaller ile üretilen zarif küçük süs eşyalarına biblo adı verilir. Genellikle küçük boyutta tasarlanan modellerin ilk kullanıldığı zaman M.Ö 2000'li yıllara dayanır. Yapılan kazılarda ortaya çıkarılan dekoratif figürler, farklı formlar ve malzemeler ile tasarlanarak günümüze kadar gelmiştir. Hemen herkesin mutlaka evinde bir biblo vardır. Ev hediyesi seçiminde de en çok tercih edilen hediyelik eşyalar da biblo modelleri olur.


Biblo Üretiminde Hangi Malzemeler Kullanılır? 

Eviniz ya da ofisiniz için biblo dekorasyonu yapacaksanız, genel tarzın dışına çıkmamanız önerilir. Her ne kadar boyutları küçük olsa da dekoratif etkileri sandığınızdan daha güçlü olan modeller, en az diğer dekorasyon ürünleri kadar etkili bir görünüm sunar. Küçük mekanlarda ferah ortam etkisi oluşturan figürler, özellikle renk konusunda doğru seçim yapıldığında her odada rahatlıkla kullanılabilir. Biblolar genellikle şu malzemelerden üretilir:


 • Ahşap
 • Metal
 • Cam
 • Pirinç
 • Polyester
 • Alçı
 • Mermer

Biblo üretiminde kullanılan plastik ve ahşap biblo seçenekleri bazen boyasız olarak kullanıma sunulur. Kullanacak kişinin hayâl dünyasına göre renklendireceği modeller, pek çok tarzda figürü temsil edebilir. Örnek vermek gerekirse, son dönemin trendleri arasında melek biblo modellerinin odadaki yapay çiçeklerin yanında çok hoş durduğu görülür. Genellikle beyaz renge boyanan bu figürler, hem bitki renklerine uyum sağlar hem de mekana huzurlu bir görünüm sunar. Yılbaşı gibi özel zamanlarda melek figürlerine eşlik eden çam ağacı şeklindeki ışıklı modeller de ortama muhteşem bir dinamik hava katabilir.


Biblo Dekorasyonu Nasıl Yapılır? 

 • Klasik çizgiler ile döşenmiş evlerde genelde mat metal renkli ve demirden yapılan figürlerin kullanıldığı görülür. Mat renkleri sayesinde göze batmayan bu modeller, genelde ofislerde ortama resmî bir hava katmak için kullanılır. Şaha kalkmış at, baykuş figürleri tasvir edilen modellerde bazen Apollon büstü ya da Yunan mitolojisine ait diğer mistik figürlerin yer aldığı görülür.
 • Gösterişli ve şık salonlarda kullanılan modeller de bir o kadar heybetli seçeneklerden tercih edilir. Bu tür alanlarda büyük parlak avizeler ve tablolar altında sıra sıra dizili gümüş ya da altın biblolar zeminde kullanılır. Örneğin, sıralanmış fil figürleri ideal seçim olabilir.
 • Dekoratif biblo modellerinde hemen herkes kendi zevkine uygun bir model bulabilir. Örneğin, denizseverler için genellikle mavi ve tonlarında üretilen yelkenliler, denizci düğümü, yunus, yengeç, deniz kaplumbağası, gemiler gibi denizi vurgulayan figürler sıklıkla tercih edilir. Buna karşın tarihseverler genelde çalışma masalarında tutkunu oldukları tarihî karakterleri ya da savaşlarda kullanılan zırhlar, tanklar, kurşun askerler gibi figürleri tercih eder.
 • Hatta mesleğe göre tercihler dahi değişir. Örnek vermek gerekirse, avukatlar ofislerinde sıklıkla kalın kitap tarzı figürler ile adalet tanrıçası Themis'in gözleri kapalı ve elinde terazi tutan biblosunu farklı boyutlarda kullanmayı tercih eder. Buna karşın müzisyenlerin yaşam alanlarında eskitilmiş tarzda gitar, sol anahtarlı ya da stantlı nota figürleri çokça görülür.
 • Vintage ve retro dekorasyona sahip evleri biblosuz düşünmek imkansızdır. Genel dekoratif aksesuarlar eski zaman nostaljilerini yansıtan masa, sandalye, lamba, telefon, dikiş makinesi olan bu tarz evlerde, genellikle tüm eşyalar büyük olduğu için daha çok küçük figürler tercih edilir. Vintage evlerin tercihleri arasında renkli kedi figürleri, cam biblo olarak tasarlanan nostaljik radyolar, minik çanlar ya da kırmızı renkli eski model ankesörlü telefon figürleri kullanılır. Özellikle daha küçük ve sade mekânlar için kullanılacak figürlerde gösteriş aranmaz. Bunun yerine şeffaf malzeme ile üretilen balerin, yıldız ve bebek biblo gibi sade figürler mekana küçük hareketlilik kazandırmaya yetecektir.
 • Yatak odası dekorasyonunda biblo tercih edenler de bir hayli fazladır. Sıklıkla tercih edilen figürler kuğu, kuş ve gelin damat olur. Daha çok makyaj masalarının üzerinde, komodin ya da benzeri yerlerde kullanılabilecek figürler hem mekana sıcak bir görünüm katar hem de göz alıcı bir seçim sunar. Bunların yanı sıra abajur da yatak odası dekorasyonunun vazgeçilmezlerindendir.
 • Biblo sevenler evinin her köşesinde olduğu gibi, mutfaklarında da sevdikleri figürlerden vazgeçmemeyi tercih eder. Mutfak masaları üzerinde ya da duvar raflarında sergilenen figürler daha çok bereket anlamına gelen kırmızı nar biçimli biblolar iken bazen de gezilip görülen ülkeleri temsil eden ve buzdolabı magnetleri ile uyumlu Eiffel Kulesi, Collesium ya da Big Ben gibi simgesel yapıların figürleri olabilir.

Hem Dekoratif Hem Hediyelik

Özel günlerde ya da ev ziyaretlerinde tercih edilen hediyeliklerin başında yine biblolar gelir. Farklı beğenilere ve farklı tarzlara sahip kişiler için hediye belirlemek zor olacaksa kişinin yaşam tarzının geneline uygun bir model seçimi, hediyelik eşya konusunda en doğru tercih olabilir. Örneğin, Anneler Günü'nde hediye edilen şık bir kalp figürü ya da yeni doğum yapmış bir anne için hediye edilebilecek anne-çocuk figürlü bir polyester biblo harika bir seçenek olabilir. Hatta annenin, bebeği ile ölümsüz anlarını sergileyebileceği şık bir çerçeve de bebek odası dekorasyonunda harika bir ikili oluşturabilir.


Siz de yaşam alanlarınızda küçük ayrıntılara dikkat ediyor ve bibloların tamamlayıcı etkisinden yararlanmak istiyorsanız, English Home'un ürün seçkisi arasından seçim yapabilirsiniz. Uygun fiyat avantajları ile bibloların yanı sıra ayna, saksı, çerçeve gibi ürünler arasından kolayca sipariş vermek için tek yapmanız gereken, beğendiğiniz modeli sepetinize eklemek!




FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.