{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
61 üründen 48 ürün gösteriliyor

Çarşaf Modelleri

Yatakların vazgeçilmez ürünü olan ve  nevresim takımlarından ayrı olarak da satılan çarşaflar, şıklıklarından çok kullanışlılıkları ve konforlarıyla ön plana çıkarlar. Bu yüzden terleme, yakma ya da kayma gibi problemler yaşamamak adına doğru ürünü seçmeye özen göstermek gerekir. Bu noktada satın alacağınız ürünün özelliklerini detaylı bir şekilde incelemeli ve ona göre karar vermelisiniz. Çarşaflarınızın nevresim takımlarınızın yanı sıra pike takımlarınızla birlikte de rahatça kullanabilirsiniz. Çarşaf Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Bir çarşafın yatak ölçülerine birebir uyması ve ideal şekilde uyum sağlaması gerekir. Çünkü ülkede yaygın olarak satılan standart ölçülerdeki ürünler her yatak için uygun olmayabilir. Bazı yataklar kullanım rahatlığı için çok büyük olurken bazıları da muadillerine oranla çok yüksek olabilir. Özellikle yüksek yataklarda kullanılacak olan çarşafların standart ölçülerden bir miktar daha büyük olması gerekebilir. Bu nedenle çarşaf seçimi yaparken çift kişilik mi yoksa tek kişilik mi olduğundan çok detaylı ölçülerine bakmak gerekir. Örneğin piyasada battal boy ya da king size olarak geçen çift kişilik ürünler de vardır. 
 • Çok geniş bir yatağınız varsa ya da yatağınız bazalıysa büyük ve geniş bir çarşaf seçebilirsiniz. Böylece yatağınızdan sarkan kumaşlarla çok şık bir görünüm ortaya koyabilirsiniz. 
 • Çarşafın renginin nevresim takımıyla uyum sağlamasına ekstra özen göstermelisiniz. Özellikle nevresim takımınızın deseninde baskın olarak kullanılan renk yerine, daha az kullanılmış olan renkte bir ürün tercih edebilirsiniz. Bu sayede yatak takımınızda şık bir tezat oluşturabilirsiniz. 
 • Nevresim takımınız karışık desenlerden oluşuyorsa çarşafınızı mümkün mertebe sade desenlerde tercih etmelisiniz. Yine de renkli çarşaflar bu tip bir kullanım için uygun olacaktır.
 • Nevresim takımınızın içine seçeceğiniz ürünün aynı zamanda yatak odanızdaki halı ve perdeyle de uyum sağlamasına özen göstermelisiniz.  
 • Çarşaf seçimi yaparken en önemli detaylardan bir tanesi ürünün üretiminde kullanılan malzeme ve bu malzemenin yoğunluğu olur. Sağlık ve konfor açısından %100 pamuk olan ürünler sıklıkla tercih edilir. 
 • Ürünün içeriğinde tencel bulunanlar da yüksek nem alma ve pürüzsüzlük özellikleri nedeniyle tercih edebilecekler arasındadır. Özellikle bu tip ürünler sıcak yaz günlerinde kullanmak için ideal olabilir.
 • Kış aylarında dahi sıcak olan bir evde yaşıyorsanız keten malzemelerden üretilmiş olan ürünlere yönelebilirsiniz. Bu ürünlerin gözenekleri iri olduğu için vücudunuzun hava almasına ve ortamın sürekli olarak serin durmasına yardım ettiği bilinir. 
 • Keten içerikli ürünler yaz aylarında da nem çekebilme özelliği sebebiyle ideal bir seçim olur ve çok daha rahat bir uyku çekmenizin önünü açar. 
 • Son yıllarda sıklıkla tercih edilen bambu ürünler yumuşak dokuları ve antialerjik özellikleri nedeniyle sağlığı ve konforu ön planda tutanların ilk tercihleri arasında yer alır. 
 • Pamuk saten kumaşlar ise pamuk kumaşlardan biraz daha yumuşak bir yapıda olurken kırışma gibi ihtimallere karşı çok daha dayanıklılık gösterir. Ayrıca çok daha ekonomik olan bu ürünler, yine pamuk malzemeden üretilirken ütüleme sırasında da bir miktar kolaylık sağlarlar.
 • Çevre duyarlılığınız ve çevresel kaygılarınız varsa hem uzun ömürlü kullanım, hem dayanıklılık hem de doğaya zarar vermeme gibi nedenlerden olan bambu lifleri ile üretilen kumaşlara yönelebilirsiniz. Yine de yeni bir teknoloji olan bambu liflerinden kumaş üretme teknolojisi, henüz gelişim göstermeye başladığı için bu tip kumaşlarla hazırlanmış çok farklı renklerde ya da desenlerde ürünler bulamayabilirsiniz. 
 • Hem doğal hem de sağlıklı bir ürün arıyorsanız en doğru tercihlerden bir tanesi keten olacaktır. Özellikle gereğinden fazla sıcak olan ortamlar için ideal olan bu ürünler, büyük bir dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım sunar. Yine de pamuk ya da pamuk saten kadar yumuşak olmadıklarını da unutmamalısınız.
 • Özellikle çeyizlerde kendine sıkça yer bulan saten ürünler ise son yıllarda kayganlıkları ve kullanım zorlukları nedeniyle daha az tercih edilmeye başlandı. Eğer saten ürün kullanma gibi bir hevesiniz varsa ama konforu da üst seviyede arıyorsanız pamuk saten ürünlere yönelebilirsiniz.Çarşaf Modelleri Ölçüleri Nelerdir?

Yatak çarsaf modeli olarak genellikle 120x200 lastikli çarşaf gibi ürünler ve düz modeller satılır. Özellikle lastikli olanları tercih edileceği zaman yatağın ölçülerine uygunluğuna mutlaka dikkat etmek gerekir. Çünkü düz modelleri gerektiğinde kısaltmak ya da uzatmak mümkün olabilirken yatağa fazla büyük ya da fazla küçük gelen lastikli bir modeli, yatağa uygun hale getirmek epey zor olur. Bu nedenle iki model arasında seçim yaparken mutlaka ölçü konusuna dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra lastikli modeller kayma vb. problemlere karşı büyük bir kolaylık sağlarken aynı zamanda ütüleme açısından bir miktar zorluk yaşatabilirler. Bu noktaya da dikkat etmeniz gerekebilir. Ölçü konusunda ise aslında standart olarak tek kişilik ve çift kişilik ölçüler bulunmaz. Çünkü bazı yataklar standart çift kişilik yatak ölçülerinden büyük olduğu için buna uygun çift kişilik yatak tekstili ürünleri de hazırlanır. Dolayısıyla çift kişilik çarşaf seçerken mutlaka ölçüsüne de bakmalısınız. Genellikle tek kişilik lastikli çarşafların ölçüsü 100x200 cm, çift kişilik lastikli çarşafların ölçüsü 160x200 cm ve battal boy lastikli çarşafların ölçüsü ise çarşaf takımı da dahil olacak şekilde 160x200 cm'dir. Düz ürünlerde ise 160x240 cm tek kişilik çarşaf, 140x260 cm çift kişilik çarşaf ve 260x280 cm battal boy çarşaf bulunur. Çarşaf fiyatı ise genellikle ürünün ebadına, kumaşına ve desenine göre değişkenlik gösterir. 

Siz de evinizde olduğu gibi yatak odanızda da konforlu ve şıklığı bir arada yakalamak istiyorsanız yatak odanızın rengine, mobilyalarınıza ve nevresim takımına uyan bir kullanışlı çarşaf seçebilirsiniz. English Home sayesinde birbirinden kaliteli ve oldukça havalı tasarımlara sahip çarşaf modelleri ile buluşabilir, yatak odanızda rahatlığı ve estetik görünümü bir arada yaşayabilirsiniz. Uygun fiyatlara sahip ve çok dayanıklı çarşaf ürünlerine ek olarak bu ürünle uyum sağlayabilecek pek çok nevresim takımı, yastık kılıfı, yatak örtüsü, battaniye, pike takımı, yastık, yorgan ve aleze de kolayca ulaşabilirsiniz. 



FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.